Wskazówki dotyczące wyboru idealnej wanny prostokątnej – kompletny poradnik

Poradnik zawiera wszystko, co musisz wiedzieć o różnych kategoriach wanien: wolnostojące, akrylowe oraz wanny prostokątne. Przy wszystkich dostępnych obecnie na rynku wannach często trudno jest wybrać model wanny, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom, dostępnej przestrzeni i kształtowi łazienki.

Najpopularniejszy rodzaj wanny spośród wszystkich dostępnych to akrylowe wanny prostokątne, ponieważ oferują symetryczny design. Dzięki temu są bardzo proste w instalacji.

Dlaczego warto wybrać wannę prostokątną? – koniecznie przeczytaj przed zakupem

Korzyści przemawiające za wyborem wanny prostokątnej to:

  • Projekt, który dopasowuje się do każdej łazienki
  • Prosta konstrukcja i bardzo łatwa w instalacji
  • Szeroka gama wzorów i rozmiarów
  • Dostępne z jednym lub dwoma panelami bocznymi
  • Ekonomiczny projekt

Wanny prostokątne wolnostojące to tradycyjny wybór, który doskonale nadaje się do stworzenia klasycznej atmosfery w każdej łazience i dodania jej odrobiny luksusu. Nadają się szczególnie do dużych łazienek i stanowią doskonały punkt centralny.

O czym trzeba wiedzieć kupując wannę prostokątną? – poradnik

Wanna prostokątna to najpopularniejsza i najbardziej klasyczna z wanien. Wanny prostokątne zazwyczaj montuje się przy ścianie, często w rogu łazienki, aby zoptymalizować dostępną przestrzeń. Dostępne są w różnych rozmiarach, od 150 do 190 cm długości i od 70 do 100 cm szerokości. Na rynku dostępne są jednak modele kompaktowe, idealne dla tych, którzy nie mają dużo miejsca. Ponieważ prostokątny kształt ułatwia montaż zasłony prysznicowej, często zdarza się, że modele te mają również wbudowany prysznic.

Materiał, z którego wykonana jest wanna prostokątna do zabudowy, decyduje o jej wytrzymałości, trwałości i łatwości konserwacji. Ponadto w niektórych przypadkach wskazane będzie sprawdzenie czy podłoga jest w stanie wytrzymać ciężar wanny napełnionej wodą. Na przykład drewniana podłoga nie wytrzyma takiego samego ciężaru jak podłoga betonowa. Głównymi materiałami stosowanymi w wannach są akryl, materiały kompozytowe, metal, kamień, porcelana i ceramika – oferta na stronie: https://sklepmo.pl/wanny-prostokątne

Czytaj więcej  Schody i zagadnienia budownictwa

Akryl to materiał stosowany najczęściej, gdyż jest to elastyczny materiał, który dłużej utrzymuje temperaturę wody. Jednak wanny akrylowe należy myć ze szczególną starannością, aby zapobiec zarysowaniu powierzchni.

 

Przy wyborze wanny prostokątnej należy przede wszystkim skupić się na kształcie, rozmiarze i materiale, a także na sposobie układania lub instalacji. Ogromna różnorodność modeli dostępnych na rynku odzwierciedla również rosnące znaczenie wanny, która nie jest już postrzegana jako prosta armatura sanitarna, ale jako centralny element nowoczesnej łazienki, łączący nowoczesność, design i wygodę.

Możesz również polubić…