Kuchenne rewolucje – płytka bez tajemnic

Kupowanie płytek do kuchni nie jest łatwym zadaniem. Szczególnie w czasie, kiedy wiemy, że bardzo łatwo można zabrudzić i zniszczyć powierzchnie. Płytki nie są tanie, dlatego warto przemyśleć swój wybór i wybrać mądrze. Płytki do kuchni różnią się od płytek łazienkowych wieloma cechami. Muszą być bardziej wytrzymałe na uszkodzenia, a odpowiednio dobrana odporność na plamienie sprawi, że czyszczenie ich nie będzie kolejnym katorżniczym zadaniem do wykonania, które będzie sprawiać, że na plecach będziemy mieć ciarki. Co więcej, chcąc kupić dobre płytki, musimy zdecydować, czy ten wzór pojawi się na podłogach, czy też na ścianach.

Podłoga a ściana – czy każda płytka się nadaje?

Płytki podłogowe różnią się między sobą między innymi klasą ścieralności. To parametr decydujący o trwałości płytki, i pozwala tak je dobrać do rodzaju pomieszczenia, by te nie niszczyły się szybciej niż zalecił producent. Inne płytki kładzie się na tarasach, gdzie są narażone na działanie mrozu i słońca, inne są płytki łazienkowe, które potrzebują być odporne na wilgoć. Płytki do kuchni mają klasę ścieralności najczęściej IV, i mówimy tu o płytkach, które są na podłodze. Oczywiście, możemy je położyć również na ścianie, jednakże, czasami można stworzyć ciekawe kompozycje z płytek o podobnych do siebie wzorach, z różnych kolekcji. Uzyskamy wtedy efekt interesującego, dobrze skomponowanego wnętrza.

Płytka drewnopodobna w kuchni

Czasami, mamy otwartą kuchnię na piękny salon, z doskonałym parkietem. Chcąc stworzyć w kuchni odrębną przestrzeń, która będzie dobrze pasować do salonu, nie będzie się mocno odznaczać, i będzie tworzyć spójną całość, warto pomyśleć nad płytkami drewnopodobnymi. To ceramika, która doskonale imituje drewno, jest dodatkowo odporna na zabrudzenia i częste czyszczenie, i może być trwała i pięknie prezentować się przez lata. Bardzo łatwo jest ją komponować na styku z parkietem, prosto się ją docina, a dodatkowo zapewnia ona wygodę użytkowania. Dzięki takiemu połączeniu funkcjonalności, nowoczesnego designu płytki drewnopodobne stają się perfekcyjnym rozwiązaniem zarówno dla osób lubiących klasyczne wnętrza, jak i tych, którzy z nowoczesnością w kuchni są za pan brat.

Czytaj więcej  Ce285a – wszystko, co trzeba wiedzieć o wkładzie laserowym

Gdzie znaleźć odpowiednie płytki do kuchni?

Nie jest prostą sprawa znalezienie odpowiedniej kolekcji dla konkretnej powierzchni. Na szczęście, poza sklepami stacjonarnymi, możemy wybierać z niezliczonej ilości sklepów online, które w swoich ofertach mają kolekcje płytek z całego świata. Przykładowo, Grupa Mo na swojej stronie https://grupamo.pl/produkty/plytki-i-mozaika/ posiada cały arsenał płytek do małych i dużych powierzchni, płytek łazienkowych, jak i do kuchni, czy też innych, płytek drewnopodobnych. I dzięki temu, że maja swój sklep online, możesz najpierw, na swojej wygodnej kanapie, znaleźć to, co Ci odpowiada, a potem udać się do sklepu, sprawdzić, jak płytki wyglądają w oryginale, stwierdzić , czy Ci się podobają, a później je zamówić. Proste, prawda?

Możesz również polubić…