Filtr do ekspresu Philips zamiennik czy oryginał

Ekspres do kawy nie jest wieczny, to jak długo będzie on działał zależy od wielu czynników takich jak konserwacja czy jakość wody. Jednak to właśnie o wodę możemy zadbać i znacząco polepszyć jej smak regularnie wymieniając filtry wody. Zastanawiasz się powinieneś kupić filtr do ekspresu zamiennik czy oryginał, odpowiedź znajdziesz poniżej.

Filtr do ekspresu Philips- jak uniknąć błędów podczas zakupu

Kupując ekspres musimy oczywiście dobrać filtr do danego modelu. Filtr do ekspresu Philips często pasuje do kilku modeli producenta. Najczęściej stosowane są filtry węglowe, ponieważ węgiel aktywny użyty w nich, dobrze radzi sobie z usuwaniem zanieczyszczeń w wodzie. Najczęściej oczywiście filtr usuwa z wody chlor co jest ważne dla smaku, ale co z punktu widzenia naszego ekspresu ważniejsze jest to, że usuwa kamień, który niszczy nasz ekspres od środka.

Filtry najczęściej dzielimy na drobno węglowe i grubo węglowe, oba rodzaje oczywiście zatrzymują cząsteczki brudu, kamienia i zanieczyszczeń. Drobny węgiel może skuteczniej filtrować wodę i dlatego on jest najczęściej polecany.

 

Filtry do ekspresu zamiennik czy oryginał – krótki poradnik

Filtry do ekspresu Philips oczywiście nie są wieczne. W zależności od modelu urządzenia może to być od kilkuset do kilku tysięcy filiżanek kawy. Kiedy nasz ekspres zasygnalizuje nam potrzebę wymianu musimy udać się do sklepu i kupić nowy filtr. Tam często okaże się, że do naszego modelu pasuje kilka filtrów, a one różnią się tylko nazwą i oczywiście ceną.

Oczywiście może zdarzyć się ze nasz ekspres ma swoje lata i istnieją już do niego jedynie oryginalne filtry, lub wręcz przeciwnie jest zbyt nowy i producenci zamienników nie wypuścili swoich modeli na rynek. Z reguły oryginały i zamienniki nie różnią się znacząco pod względem jakości. Oczywiście jeśli filtr oryginalny kosztuje ok 100zł, zamienniki średnio połowę tego. Najtańszy zamiennik nagle jest po 15zł, to warto się zastanowić nad jago jakością i jednak sięgnąć po droższą z opcji. Sprawdź również artykuł: JAKI FILTR DO EKSPRESU PHILIPS?

Czytaj więcej  Drewniane łóżka dla dzieci - sen na wagę złota

Pamiętajmy też, żeby pomiędzy wymianami filtru do ekspresu Philips, na wszelki wypadek przeprowadzić odkamienianie ekspresu, nie zaszkodzi mu a nam da spokój i świadomość, że dbamy o nasze urządzenie.

 

Możesz również polubić…