DIY – nowe trendy w wykańczaniu wnętrz

Kiedy przyglądamy się różnego rodzaju trendom związanym z aranżacjom wnętrz, nie sposób oprzeć się wrażeniu, że coraz więcej uwagi poświęcamy przestrzeniom, które zostały wykończone kreatywnie, ale niekoniecznie w oparciu o gotowe produkty ze sklepów. Stworzone własnoręcznie stoliki, ramki na zdjęcia, samodzielnie stworzone ramy łóżek, czy też dekoracje bądź odnowione samodzielnie drewniane meble… te wszystkie elementy i wiele innych, podobnych, to prawdziwy hit ostatnich lat. I to wszystko skrywa się pod tajemniczym skrótem DIY, który w ostatnich latach jest naprawdę modny.

Co oznacza DIY? To angielski akronim od wyrażenia „Do It Yourself”, a wiec „zrób to samodzielnie”. I rzeczywiście, samodzielność wykonania różnego rodzaju elementów zdaje się być cechą wspólną. Ale nie chodzi zawsze o to, by rzeczywiście własnymi rękami stworzyć na przykład stół z palet euro czy też wystrugać półkę. Można bowiem tego typu elementy również coraz częściej zakupić – stawiając na produkty o naturalnym, nieco rustykalnym lub też przemysłowym charakterze. O tej sprawie zatem z całą pewnością warto pamiętać.

A jak w pełni cieszyć się możliwościami, jakie daje styl DIY? Jeśli lubimy majsterkować czy też dekorować – nasza kreatywność jest jedynym ograniczeniem – szczególnie, że dostęp do materiałów gotowych do obróbki jest naprawdę spory. A jeśli talentu nie mamy, możemy po prostu poszukać sklepu online z gotowymi, pochodzącymi z małych manufaktur domowych produkty, które są utrzymane właśnie w tym modnym stylu. Opcji zatem jest sporo.

Comments are closed.

Advertisement
Maj 2019
P W Ś C P S N
« Mar    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031